Громадська організація

"Спілка безпеки управління"Антикорупція""


"Спілка безпеки управління"Антикорупція" надає консультативно-методичну допомогу у галузі права щодо дотримання прав людини, здійснює громадський контроль за дотриманням прав людини, виявляє можливі ознаки корупційних діянь, створює експертні групи за актуальними напрямками та залучає фахівців для участі в опрацюванні важливих питань забезпечення прав людини в діяльності правоохоронних органів, органів місцевого самоврядування та ін.
Сприяє послугам, пов’язаним з охороною державної та приватної власності."
[Вівторок] [31.01.2023] [16:10]

Форма входу

Логін:
Пароль:

Категорії розділу

Антикорупція [95]
Хабарі та взятки [110]
Культура та мистецтво [11]
Здоров'я та спорт [2]

Юридична Адреса

вул.Сагайдачного, 63/1 каб.3,
м.Дрогобич, Львівської області, Україна, 82100
Тел: 063-577-77-10

Первинні осередки

- Луцьк
- Трускавець
- Мостиська
- Борислав
- Луганськ
- Одесса
- АР Крим
- Донецьк

Співпраця

- Республіка Польша
- Франція
- Іспанія

Пошук

Наше опитування

Чи вимагали у Вас хабар, взятку? Якщо вимагали, то хто саме? Працівник:
Всього відповідей: 1491

Каталог статей

Головна » Статті » Антикорупція

прес-конференція на тему: громадська антикорупційна експертиза

Громадською організацією «Спілка безпеки управління «Антикорупція» з 22 жовтня 2012 року по 22 листопада 2012 року, проведена громадська антикорупційна експертиза Рішення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради від 16.08.2012 р. № 340 «Про затвердження тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій» з метою аналізу нормативно-правового акта на наявність корупціогенних чинників та можливістю вплинути на нормотворчість органу місцевого самоврядування.

Проведена громадська антикорупційна експертиза Рішення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради від 16.08.2012 р. № 340 «Про затвердження тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій» дозволила виявити ряд чинників, що носять собою корупційний характер. Серед них: дискреційні повноваження, що дозволяють органу місцевого самоврядування повністю чи частково встановлювати механізм здійснення правових дій, їх послідовність, строки реалізації; порушення балансу інтересів та встановлення надмірних обтяжень для отримувачів публічних послуг; хибні цілі та пріорітети; надмірна свобода нормотворчості; порушення процедури прийняття та набуття актом чинності; інформаційна закритість. Окрім цього, виявлено, що дане Рішення частково не відповідає таким нормативно-правовим актам: п. 1, 7 ст. 30 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», ст. 5 Закону України «Про захист прав споживачів», ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації», ч. 5 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування», ст. 42 Земельного кодексу України, п. 2.4.3. Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій.

Тому експертним висновком за результатами громадської антикорупційної експертизи встановлено незаконність прийнятого Рішення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради від 16.08.2012 р. № 340 «Про затвердження тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій» та доцільність проведення громадських слухань при прийнятті нового Рішення з урахуванням вимог законодавчих актів та рекомендацій громадськості.

У зв’язку з чим 07 листопада 2012 року дана громадська антикорупційна експертиза була надана до Дрогобицької міської ради для ознайомлення та відповідного реагування.

Відповідно 17 листопада 2012 року, у спецвипуску газети «Галицька Зоря» виконавчим комітетом Дрогобицької міської ради було висвітлено проект рішення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради від 16.08.2012 року № 340 «Про затвердження тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій».

Проведений захід показує можливість громадськості впливу на механізм нормотворчості органів місцевого самоврядування з метою захисту своїх прав та законних інтересів.

Прес-служба громадської організації

«Спілка безпеки управління «Антикорупція»  

Категорія: Антикорупція | Додав: vicadm (24.11.2012)
Переглядів: 640 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Додаткове меню

Друзі сайту

Інтернет газета

Президент України

Кабінет Міністрів України

Голова Верховної Ради України

Упоноваженний з прав людини

сайт Бистрого

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
free counters