Громадська організація

"Спілка безпеки управління"Антикорупція""


"Спілка безпеки управління"Антикорупція" надає консультативно-методичну допомогу у галузі права щодо дотримання прав людини, здійснює громадський контроль за дотриманням прав людини, виявляє можливі ознаки корупційних діянь, створює експертні групи за актуальними напрямками та залучає фахівців для участі в опрацюванні важливих питань забезпечення прав людини в діяльності правоохоронних органів, органів місцевого самоврядування та ін.
Сприяє послугам, пов’язаним з охороною державної та приватної власності."
[Четвер] [25.04.2024] [12:15]

Форма входу

Логін:
Пароль:

Категорії розділу

Антикорупція [95]
Хабарі та взятки [110]
Культура та мистецтво [11]
Здоров'я та спорт [2]

Юридична Адреса

вул.Сагайдачного, 63/1 каб.3,
м.Дрогобич, Львівської області, Україна, 82100
Тел: 063-577-77-10

Первинні осередки

- Луцьк
- Трускавець
- Мостиська
- Борислав
- Луганськ
- Одесса
- АР Крим
- Донецьк

Співпраця

- Республіка Польша
- Франція
- Іспанія

Пошук

Наше опитування

Чи вимагали у Вас хабар, взятку? Якщо вимагали, то хто саме? Працівник:
Всього відповідей: 1492

Каталог статей

Головна » Статті » Антикорупція

Служба безпеки України веде системну боротьбу з суддівською корупцією.
Представники Служби безпеки України взяли участь у круглому столі на тему «Корупція і судова влада», організованому Інститутом Української Політики. У заході взяли участь начальник управління головного управління по боротьбі із корупцією та організованою злочинністю СБУ Віктор Трепак, народні депутати України - перший заступник Голови комітету Верховної Ради України з питань правосуддя Юрій Кармазін та член цього комітету Валерій Писаренко, соціолог Євген Копатько.

Керівник Інституту Української Політики Кость Бондаренко наголосив, що і соціологічні опитування, і моніторинг засобів масової інформації свідчать про тотальну недовіру суспільства до судів.

Учасники круглого столу зійшлись на думці, що розпочата судова реформа – це лише перший крок у подоланні суддівської корупції, яка полягає у численних порушеннях корумпованими суддями законодавчих норм і процедур, вчиненні ними злочинів у сфері службової діяльності та правосуддя, лобіюванні інтересів окремих фінансових груп та злочинних організацій, одержанні хабарів за винесення неправосудних рішень у справах.

На думку Євгена Копатька, механізм притягнення корумпованих суддів до відповідальності на сьогодні розблоковано, але суттєво покращити ситуацію у судах можна передусім за умови подолання правової необізнаності широких верств населення. Це мали б взяти за мету громадські організації, залучивши до такої роботи досвід тих, хто щодня протидіє конкретним проявам корупції.

За словами Віктора Трепака, для викорінення основних джерел суддівської корупції мають бути задіяні усі державні і суспільні інститути, адже корупція суддівської гілки влади – це насамперед проблема відносин у суспільстві. «Важко подолати корупцію в суді, коли громадяни самі шукають шляхи, як занести судді гроші», - зауважує він. Особливий порядок притягнення судів до кримінальної відповідальності покладає на правоохоронців завдання ретельного документування таких злочинів. «Ми можемо притягти до відповідальності нечистого на руку суддю, коли свідомий громадянин не намагатиметься за певну суму грошей схилити важелі судочинства на свій бік, а боротиметься з хабарником разом з нами», - наголосив В.Трепак.

На виконання поставленого Президентом України В.Януковичем завдання щодо подолання корупції в Україні, яка сьогодні є зухвалим викликом демократичному суспільству, Служба безпеки України робить акцент не на разових акціях з припинення конкретних проявів суддівської корупції, а на системній протидії цим злочинам, профілактичній роботі з попередження хабарництва у сфері судочинства.

У 2010 році за матеріалами СБУ порушено 33 кримінальні справи стосовно працівників судової гілки влади, у тому числі 29 стосовно суддів. 21 з цих кримінальних справ порушено за ознаками хабарництва суддів.

У минулому році засуджено 11 суддів та 1 секретаря суду до різних термінів ув’язнення. 8 суддів визнано винними у скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст. 368 Кримінального кодексу України, 3 суддів визнано винними у скоєнні інших посадових злочинів.

У період січня-квітня 2011 року за матеріалами СБ України порушено уже 12 кримінальних справ стосовно працівників судових органів, з них 4 - за ознаками хабарництва. Так 25 травня ц.р. співробітники СБУ затримали «на гарячому» суддю одного із районних судів столиці. Зловживаючи своїм службовим становищем, служитель Феміди через посередника вимагав та отримав хабар за прийняття процесуальних рішень у цивільній справі на користь однієї з сторін. Співробітники СБУ затримали зловмисників під час одержання грошової винагороди у розмірі 2 тисяч доларів США. За матеріалами СБУ столичною прокуратурою порушено кримінальні справи стосовно судді за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.368 (одержання хабара) та стосовно спільника – ч.2 ст.368, ч.5 ст.27 Кримінального кодексу України. Серед інших затриманих співробітниками СБУ «на гарячому» з початку року лише у місті Києві - суддя Київського апеляційного адміністративного суду, судді Дніпровського, Святошинського районних судів м. Києва, четверо чиновників Шевченківського райсуду столиці.

Прес-центр СБ України



Джерело: http://www.sbu.gov.ua/sbu/control/uk/publish/article?art_id=107040&cat_id=39574
Категорія: Антикорупція | Додав: vicadm (30.05.2011)
Переглядів: 880 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Додаткове меню

Друзі сайту

Інтернет газета

Президент України

Кабінет Міністрів України

Голова Верховної Ради України

Упоноваженний з прав людини

сайт Бистрого

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
free counters