Громадська організація

"Спілка безпеки управління"Антикорупція""


"Спілка безпеки управління"Антикорупція" надає консультативно-методичну допомогу у галузі права щодо дотримання прав людини, здійснює громадський контроль за дотриманням прав людини, виявляє можливі ознаки корупційних діянь, створює експертні групи за актуальними напрямками та залучає фахівців для участі в опрацюванні важливих питань забезпечення прав людини в діяльності правоохоронних органів, органів місцевого самоврядування та ін.
Сприяє послугам, пов’язаним з охороною державної та приватної власності."
[Четвер] [25.04.2024] [10:50]

Форма входу

Логін:
Пароль:

Юридична Адреса

вул.Сагайдачного, 63/1 каб.3,
м.Дрогобич, Львівської області, Україна, 82100
Тел: 063-577-77-10

Первинні осередки

- Луцьк
- Трускавець
- Мостиська
- Борислав
- Луганськ
- Одесса
- АР Крим
- Донецьк

Співпраця

- Республіка Польша
- Франція
- Іспанія

Пошук

Наше опитування

Чи вимагали у Вас хабар, взятку? Якщо вимагали, то хто саме? Працівник:
Всього відповідей: 1492

Як діяти коли Вас викликають на допит?

Як діяти коли Вас викликають на допит?

Таким чином, якщо Вас викликають на допит в інший спосіб, ніж зазначено вище (по телефону, усно, звичайним листом, через знайомих тощо) - Ви маєте право сміливо ігнорувати такі виклики. Відповідальності за неявку за повісткою (ст. 185-4 Кодекс України про адміністративні правопорушення) Ви нести не будете.

Якщо ж повістка оформлена і вручена відповідно до вимог чинного законодавства, то зверніть увагу на інформацію, що міститься в повістці. Там повинна бути вказана наступна інформація: Ваше прізвище та ім'я, адреса Вашого місця проживання або місця праці, в якості кого Ви викликається на допит (свідок, потерпілий, підозрюваний), точну адресу, куди Вас викликано на допит, дату та час, на який Вас викликано.

У повістці повинні бути вказані прізвище та посада особи яка Вас викликає на допит, а також її контакти.

Будьте дуже уважні, якщо в повістці немає інформації викладеної вище.

Вас також повинно насторожити, якщо зазначена в повістці адреса місця допиту не є адресою місця знаходження правоохоронного органу або державної установи.

У цьому випадку рекомендується передзвонити в чергову частину органу, яка викликає Вас на допит і поцікавитися чи працює там людина, яка підписала повістку і якщо так, то чому він вас не викликає до себе в кабінет. Крім того, якщо під різними приводами Вам розкажуть, що проводити допит у службовому кабінеті неможливо, я раджу настояти в розмові зі слідчим, щоб допит проводився у Вас на квартирі (в офісі) або в іншому зручному для Вас місці. При цьому постарайтеся зробити так, щоб у приміщенні (нехай і в іншій кімнаті) перебувала Ваша довірена особа.

 

Перед допитом

Насамперед, при наявності можливості, постарайтеся проконсультуватися у досвідченого адвоката з питань правомірності виклику Вас на допит, про можливий розвиток подій у кримінальній справі, що стосуються Вас, а також виробіть модель поведінки на допиті.

Я рекомендую, перед приходом на допит, все ж зателефонувати особі, яка Вас викликає і уточнити інформацію, що міститься на повістці: час і місце допиту, з якого приводу вас будуть допитувати і в якості кого, і за якою кримінальною справою (із зазначенням її номера).

Якщо Ви не можете прибути на допит у вказаний час та місце з будь-яких причин, раджу це повідомити слідчому, вказавши при цьому причини Вашої неявки. В ідеалі, це варто робити письмово з повідомленням про вручення із зазначенням причин Вашої неявки.

 

На допиті

1. Головне правило - бути надзвичайно уважним. Попросіть слідчого пред'явити Вам своє службове посвідчення (згідно ст..5 Закону України «Про міліцію). Перепишіть на окремий листок ПІБ, звання і посаду особи, яка Вас допитує.

2. Постарайтеся наполягти на тому, щоб на допиті був присутній Ваш юрист, адвокат. Слідчий може відмовити Вам, посилаючись на те, що для свідка законом захисник не передбачений. Але необхідно пам'ятати, що право людини на отримання правової допомоги передбачено ст. 59 Конституції України. У разі категоричної відмови, простежте, щоб слідчий вніс до протоколу допиту Ваше клопотання про отримання правової допомоги та мотиви відмови. Якщо слідчий відмовляється внести до протоколу цю інформацію, то це має право зробити Ви в процесі ознайомлення з протоколом допиту. Зауваження можна написати такого змісту: «На моє клопотання про надання мені правової допомоги в порядку ст. 59 Конституції України слідчим ПІБ мені було відмовлено без роз'яснення мотивів відмови ».

3. Простежте, щоб у протоколі було правильно вказано час початку допиту і час його закінчення.

4. На фрази типу «Ну, кажіть, розповідаєте ....» реагуйте проханням уточнити питання.

5. На поставлені запитання відповідайте чітко і лаконічно, не удавайтеся до міркування, не намагайтеся говорити те, що слідчий хоче почути, говорите тільки те, що Ви знаєте або бачили особисто. Не потрібно згадувати будь-яку інформацію, почуту від інших людей, тим більше від працівників правоохоронних органів (дільничного, карного розшуку, слідчого, тощо). Якщо Ви змушені повторити таку інформацію, то обов'язково прослідкуйте, щоб у протоколі було вказано джерело, звідки Ви знаєте таку інформацію.

6. Не поспішайте давати відповідь на питання. Обміркуйте його, навіть якщо відповідь на нього очевидна, наприклад, Ваше ім'я та прізвище. Це дає Вам можливість привчити слідчого до пауз і надалі не збиватися на складних питаннях, а також не дасть зрозуміти, що Ви говорите з бажанням, а що приховуєте. Слідчі дуже часто вдаються до такого тактичного прийому допиту, як прискорення його темпу. При цьому допитувана особа вимушена збиватися, плутатися в показаннях або говорити те, що хоче чути слідчий. Пам'ятайте, що у Вас є час, Вам поспішати нікуди, Вам потрібно обдумати відповідь.

7. У випадку, якщо Ви не знаєте, як відповідати на запитання або ж не бажаєте на них відповідати Ви завжди можете послатися на те, що Вам необхідна правова допомога (ст. 59 Конституції України), або послатися на втомленість та погану пам'ять. А у випадках, якщо тема допиту стосується Вас або Ваших близьких, то завжди можна відмовитися від дачі показань взагалі або з конкретних питань на підставі ст. 63 Конституції України. При цьому ніякої відповідальності за таку відмову Ви нести не будете.

8. Критично оцінюйте кожне запитання;

9. Після закінчення допиту прочитайте все, що написано в протоколі.

10. Не підписуйте протокол, якщо в ньому є незаповнені графи.

11. Якщо у Вас є зауваження з приводу того, що слідчий вніс до протоколу інформацію, яку Ви не говорили чи навпаки не вніс те, що Вам здається важливим, Ви маєте право власноруч написати ці зауваження. До протоколу також рекомендується вписати зауваження, якщо в приміщенні, де Вас допитували, були присутні інші особи, незазначені в протоколі, було дуже гамірно, на вас кричали тощо .

12. Вимагайте після закінчення допиту, щоб вам зробили відмітку в повістці або видали довідку із зазначенням точного часу перебування на допиті. Якщо Вас на допиті тримали весь день без обіду або допит відбувався пізно ввечері, то завжди можна говорити, про те, що це була одна з форм психологічного впливу на Вас, що надавало можливості зосередитися і т.д.

 

Після допиту

Бажано після допиту проконсультуватися у юриста, адвоката. Разом з ним опрацювати можливі варіанти розвитку подій.

 

Допоміжні питання

 

Чи можуть використовуватись на допиті відеокамери або диктофони?

У процесі допиту слідчим може проводитися аудіо - відеозапис цієї слідчої дії. При цьому, про те, що проводиться такий запис Вас повинні попередити перед початком допиту. Прослідкуйте, щоб в протоколі допиту був запис про використання аудіо-або відеотехніки.

Чи можуть на допиті бути присутні інші особи? На допиті можуть бути присутні Ваш адвокат, перекладач, Ви і слідчий. Якщо на допиті були присутні інші особи, які не внесені до протоколу допиту, рекомендується при ознайомленні з протоколом допиту зробити про це запис.

 

Що робити, якщо допит в якості свідка перетворився на затримання?

 Першим ділом телефонуйте Вашому адвокату або вимагайте щоб його викликав слідчий. З моменту затримання Вам зобов'язані надати захисника. Не підписуйте ніяких документів до того, як не переговорите зі своїм захисником. Не підписуйте протокол про відмову від захисника. 

 

Чи потрібно повідомляти на роботу про виклик на допит?

 Бажано. Час, проведений на допиті, не вважається прогулом на роботі і зараховується як робочий час. Заробітна плата за цей час повинна виплачуватися в повному обсязі. Для цього після допиту попросіть слідчого зробити відмітку та завірити печаткою про час Вашого перебування у державній установі.

Додаткове меню

Календар

«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архів записів

Друзі сайту

Інтернет газета

Президент України

Кабінет Міністрів України

Голова Верховної Ради України

Упоноваженний з прав людини

сайт Бистрого

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
free counters