Громадська організація

"Спілка безпеки управління"Антикорупція""


"Спілка безпеки управління"Антикорупція" надає консультативно-методичну допомогу у галузі права щодо дотримання прав людини, здійснює громадський контроль за дотриманням прав людини, виявляє можливі ознаки корупційних діянь, створює експертні групи за актуальними напрямками та залучає фахівців для участі в опрацюванні важливих питань забезпечення прав людини в діяльності правоохоронних органів, органів місцевого самоврядування та ін.
Сприяє послугам, пов’язаним з охороною державної та приватної власності."
[П`ятниця] [26.04.2024] [13:01]

Форма входу

Логін:
Пароль:

Юридична Адреса

вул.Сагайдачного, 63/1 каб.3,
м.Дрогобич, Львівської області, Україна, 82100
Тел: 063-577-77-10

Первинні осередки

- Луцьк
- Трускавець
- Мостиська
- Борислав
- Луганськ
- Одесса
- АР Крим
- Донецьк

Співпраця

- Республіка Польша
- Франція
- Іспанія

Пошук

Наше опитування

Чи вимагали у Вас хабар, взятку? Якщо вимагали, то хто саме? Працівник:
Всього відповідей: 1492

У випадку затримання Вас чи Ваших рідних правоохоронними органами?

У випадку затримання Вас чи Ваших рідних правоохоронними органами за підозрою (по обвинуваченню) у скоєнні злочину необхідно знати свої законні права.

Перше, що Вам необхідно зробити, це вирішити який Захисник буде захищати Вас чи Ваших рідних в кримінальному процесі від обвинувачення. Не намагайтеся вирішити свої правові проблеми в кримінальному процесі самотужки, оскільки, зазвичай, така самовпевненість закінчується неповним та необ’єктивним досудовим слідством з порушенням прав обвинуваченого, та в результаті призводить до несправедливого вироку суду. Не піддавайтесь на різного роду обіцянки співробітників правоохоронних органів та не користуйтесь захистом адвоката, якого він Вам нав’язує. Добре, якщо у Вас вже є свій Захисник, якому Ви можете зателефонувати за будь-яких обставин. Якщо ж Захисника не має, доручіть пошук кваліфікованого Захисника своїм близьким.

Наступне, що Ви повинні знати, це -  права в кримінальному процесі.

Відповідно до норм Кримінально-процесуального кодексу України, особу може бути затримано як у якості підозрюваного, так і у якості обвинуваченого.

Підозрюваний, як учасник кримінального процесу, з’являється при провадженні досудового слідства у двох випадках, передбачених ч. 1 ст. 43-1 Кримінально-процесуальним кодексом України: при затриманні за підозрою у вчиненні злочину і при обранні запобіжного заходу до ухвалення рішення про притягнення його як обвинуваченого.

Підозрюваний має право: знати, в чому він підозрюється; давати показання або відмовитися давати показання і відповідати на запитання; мати Захисника і побачення з ним до першого допиту; подавати докази; заявляти клопотання і відводи; вимагати перевірки судом чи прокурором правомірності затримання; подавати скарги на дії і рішення особи, яка провадить оперативно-розшукові дії та дізнання, слідчого і прокурора, а за наявності відповідних підстав – на забезпечення безпеки.

Затримання підозрюваного у вчиненні злочину може тривати не більше 72 годин (3 доби). Якщо протягом цього періоду в установу для досудового утримання не надійде постанова суду про застосування до затриманої особи запобіжного заходу у вигляді взяття під варту або постанови про звільнення затриманого, то начальник місця досудового утримання зобов’язаний звільнити цю особу.

Притягнення особи як обвинуваченого можливе лише після порушення кримінальної справи – у стадії досудового слідства, як це встановлено у ст. 43 Кримінально-процесуальним кодексом України.

Обвинувачений має право: знати, в чому його обвинувачують; давати показання з пред’явленого йому обвинувачення або відмовитися давати показання і відповідати на запитання; мати захисника і побачення з ним до першого допиту; подавати докази; заявляти клопотання; ознайомлюватися після закінчення досудового слідства або дізнання з усіма матеріалами справи; брати участь у судовому розгляді в суді першої інстанції; заявляти відводи; подавати скарги на дії і рішення особи, яка провадить дізнання, слідчого прокурора, судді та суду, а за наявності відповідних підстав – на забезпечення безпеки.

Отже, підсумовуючи викладене, при затриманні Вам необхідно:

 - вимагати побачення зі своїм ЗАХИСНИКОМ;

- відмовитись давати пояснення (покази) без ЗАХИСНИКА;

- не піддаватися спробам тиску з боку працівників правоохоронних органів, а відстоювати свої законні права;

- в разі порушення Ваших законних прав, подавати письмові скарги на дії порушника.

 

 

Додаткове меню

Календар

«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архів записів

Друзі сайту

Інтернет газета

Президент України

Кабінет Міністрів України

Голова Верховної Ради України

Упоноваженний з прав людини

сайт Бистрого

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
free counters