Громадська організація

"Спілка безпеки управління"Антикорупція""


"Спілка безпеки управління"Антикорупція" надає консультативно-методичну допомогу у галузі права щодо дотримання прав людини, здійснює громадський контроль за дотриманням прав людини, виявляє можливі ознаки корупційних діянь, створює експертні групи за актуальними напрямками та залучає фахівців для участі в опрацюванні важливих питань забезпечення прав людини в діяльності правоохоронних органів, органів місцевого самоврядування та ін.
Сприяє послугам, пов’язаним з охороною державної та приватної власності."
[Субота] [15.06.2024] [04:49]

Форма входу

Категорії розділу

Антикорупція [95]
Хабарі та взятки [110]
Культура та мистецтво [11]
Здоров'я та спорт [2]

Юридична Адреса

вул.Сагайдачного, 63/1 каб.3,
м.Дрогобич, Львівської області, Україна, 82100
Тел: 063-577-77-10

Первинні осередки

- Луцьк
- Трускавець
- Мостиська
- Борислав
- Луганськ
- Одесса
- АР Крим
- Донецьк

Співпраця

- Республіка Польша
- Франція
- Іспанія

Пошук

Наше опитування

Чи вимагали у Вас хабар, взятку? Якщо вимагали, то хто саме? Працівник:
Всього відповідей: 1492

Каталог статей

Головна » Статті » Антикорупція

пояснювальна записка до проекту Рішення "Про дострокове припинення повноважень міського голови Кучми Т.Я."

Пояснювальна записка
до проекту Рішення «Про дострокове припинення повноважень
міського голови Дрогобича Кучми Т.Я.»

 1. Обґрунтування необхідності прийняття акта.

 

Частина перша статті 3 Основного Закону України встановлює, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Відповідно до частини першої статті 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

 

04 червня 2018 року міський голова Дрогобича Кучма Тарас Ярославович,

здійснюючи свої посадові обов’язки щодо представництва виконавчих органів місцевого самоврядування громади міста Дрогобича та проводячи зустріч з громадським активом міста щодо обговорення катастрофічної санітарно-епідеміологічної ситуації в місті, що виникла у зв’язку з незабезпеченням вивозу та як наслідок зберіганням твердих побутових відходів на території нашого населеного пункту,

перебуваючи в приміщенні Дрогобицької міської ради Львівської області за адресою: пл. Ринок, буд. 1 у м. Дрогобичі, у «Мармуровій залі» – залі засідань, звернувся до одного з активістів зі словами «У мене до вас немає ніякої поваги. Ви брехун і подлєц», після чого

умисно, усвідомлюючи свої дії, перебуваючи в громадському місці з десятками очевидців з розмаху завдав кулаком правої руки удар громадянину в ліву частину обличчя, після чого здійснив спробу повторного удару.

За деякий час, міський голова Дрогобича Кучма Тарас Ярославович звернувся до активістки зі словами «Шкода, що ви жінка» та попрямував до виходу зі залу, помітив того же громадянина, та вдруге за власною ініціативою словесно зчепився з ним і повторив свої протиправні дії, а саме умисно, з розмаху завдав кулаком правої руки удар громадянину в ліву частину обличчя, після чого з усіх сил намагався продовжити своє протиправне зазіхання на здоров’я громадянина. Подальший замах був незакінчений з причин того, що очевидці в кількості декількох чоловіків стримували міського голову Дрогобича від реалізації наміченого умислу. Перебуваючи в описаному становищі Кучма Тарас Ярославович вигукував до потерпілого наступне: «Я тебе вб’ю, скотино!».

Вказане було зафільмоване та розміщене у відкритому доступі в мережі Інтернет на сайті «YouTube» і доступне за наступними посиланнями: https://youtu.be/1n3_hg08bg0 ; https://youtu.be/ISuYn54CIXc (копії відеозаписів на лазерному носії долучені до матеріалів подання проекту цього рішення). Лише за перший день опублікування вказані відео набрали більше сімдесяти тисяч переглядів.

Ця ситуація набула державного медійного розголосу. Про неї повідомили наступні засоби масової інформації: УНІАН (https://www.unian.ua/incidents/10140614-mer-drogobicha-kuchma-vdariv-aktivista-video.html), телеканал 24 (https://24tv.ua/mer_drogobicha_shho_na_lvivshhini_pobiv_aktivista_promoviste_video_n978293), «Українська правда» (https://www.pravda.com.ua/news/2018/06/4/7182299/) ; ТСН (https://youtu.be/DXY81bKc-R0 ; https://tsn.ua/ukrayina/na-lvivschini-mer-vdariv-v-oblichchya-aktivista-1166100.html), Обозреватель (https://www.obozrevatel.com/ukr/crime/na-lvivschini-mer-vdruge-za-den-pobiv-aktivista-zyavilosya-video.htm) ; «Громадське» (https://hromadske.ua/posts/na-lvivshchyni-miskholova-vdaryv-hromadskoho-diiacha-politsiia-vidkryla-provadzhennia). Вказана ситуація була висвітлена у відеосюжетах загальнодержавних телеканалів.

При цьому, вчинивши вказане діяння при виконанні своїх безпосередніх посадових обов’язків міський голова Дрогобича Кучма Тарас Ярославович не тільки похитнув авторитет органів місцевого самоврядування перед громадою Дрогобича, але й порушив частину першу статті 3, частину третю статті 27, частину першу статті 68 Конституції України, а саме особливо зухвало знехтував нормами, які встановлюють, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю, а також що кожен зобов’язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

У діях міського голови Дрогобича наявні беззаперечні ознаки умисного нанесення тілесних ушкоджень, що є кримінально караним за законами України.

У зв’язку з винятковістю відповідної події депутатами було ініційоване проведення позачергової сесії, що була скликана секретарем міської ради згідно з абзацом першим, пунктом 1 абзацу другого частини шостої статті 46, пунктом 2 частини третьої статті 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» у терміновому порядку на підставі неможливості міським головою Дрогобича розглядати пропозицію про скликання сесії у зв’язку з перебуванням у стані реального конфлікту інтересів.

Згідно з абзацом першим частини другої статті 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження міського голови можуть бути достроково припинені, якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень.

 

Вчинені дії є несумісними зі зайняттям особою почесної посади очільника органів місцевого самоврядування громади.

 

 1. Мета і завдання прийняття проекту акта.

 

Метою прийняття запропонованого проекту Рішення є забезпечення сталого належного рівня поваги та захисту прав, свобод та інтересів членів територіальної громади міста Дрогобича.

Завданнями прийняття проекту Рішення є:

 • створення передумов до проведення належної політики органами місцевого самоврядування у сфері забезпечення безпеки та охорони недоторканості громадян, у тому числі від протиправних посягань посадовців у приміщеннях міської ради;
 • усунення від управлінської, організаційної, розпорядчої, контрольної, координаційної, адміністративної діяльності особи, що своїми вчинками довела власну нездатність до належного виконання своїх посадових обов’язків;
 • протидія антинародним, таким, що несуть явну зневагу й загрозу деградації культури, в тому числі правової, членів територіальної громади міста Дрогобича, ініціативам, діям та заходам громадськості щодо захисту власних прав.

 

 1. Загальна характеристика і основні положення проекту акта.

 

Проект Рішення складається з трьох частин: мотивувальної, резолютивної та заключної.

Мотивувальна частина містить:

 • виклад фактичних обставин порушення міським головою Дрогобича Кучмою Т.Я. Конституції та законів України, дані про які наведені вище в пункті 1 цієї Пояснювальної записки;
 • обґрунтування правомірності повноважень Дрогобицької міської ради Львівської області та додержання належної правової процедури щодо прийняття рішення з означеного питання з посиланням на відповідні правові норми.

Резолютивна частина передбачає:

 • встановлення порушення Конституції Кучмою Т.Я.;
 • рішення про дострокове припинення повноважень Кучми Т.Я. Цитування норми Закону щодо звільнення з посади міського голови;
 • виключення Кучми Т.Я. зі складу Виконавчого комітету;
 • доручення здійснювати повноваження міського голови секретарю ради, уточнення строку такого тимчасового заміщення;
 • звернення до Верховної Ради України щодо призначення позачергових виборів міського голови;
 • деталізацію процедурних аспектів виконання Рішення.

Заключна частина включає інформацію про:

 • термін набрання чинності Рішенням;
 • обґрунтування повноважень секретаря міської ради щодо підписування прийнятого рішення;
 • обов’язковість Рішення;
 • можливість оспорювання Рішення.

Проект Рішення є внутрішньо узгодженим, системним та таким, шо виконаний на зразковому техніко-юридичному рівні із врахуванням усього масиву чинного законодавства України.

 

 1. Фінансово-економічне обґрунтування.

 

Проект Рішення не передбачає можливість у подальшому у зв’язку зі звільненням Кучмі Т.Я. претендувати на вихідну допомогу. Отже, реалізація проекту Рішення не потребує фінансових витрат з Місцевого бюджету міста Дрогобича.

 

 1. Стан нормативно-правової бази.

 

Право на прийняття проекту Рішення регулюється пунктом 16 частини першої статті 26, частин другої, третьої статті 42, абзацом першим частини шостої статті 46, пунктом 3 частини третьої статті 50, частиною другою статті 75, абзацом першим частини другої, частиною третьою, пунктом 3 частини одинадцятої статті 79 Закону України від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» з наступними змінами.

 

 1. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків.

 

Прийняття запропонованого проекту Рішення усуне фактор, що сприяє порушенню прав та свобод людей, у тому числі членів територіальної громади.

 

ДЕПУТАТ
Дрогобицької міської ради
Львівської області,

Голова правління ГО

«Спілка безпеки управління

«Антикорупція» Балог О.Б.

Категорія: Антикорупція | Додав: vicadm (06.06.2018)
Переглядів: 475 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Додаткове меню

Друзі сайту

Інтернет газета

Президент України

Кабінет Міністрів України

Голова Верховної Ради України

Упоноваженний з прав людини

сайт Бистрого

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
free counters