Громадська організація

"Спілка безпеки управління"Антикорупція""


"Спілка безпеки управління"Антикорупція" надає консультативно-методичну допомогу у галузі права щодо дотримання прав людини, здійснює громадський контроль за дотриманням прав людини, виявляє можливі ознаки корупційних діянь, створює експертні групи за актуальними напрямками та залучає фахівців для участі в опрацюванні важливих питань забезпечення прав людини в діяльності правоохоронних органів, органів місцевого самоврядування та ін.
Сприяє послугам, пов’язаним з охороною державної та приватної власності."
[Субота] [15.06.2024] [03:43]

Форма входу

Категорії розділу

Антикорупція [95]
Хабарі та взятки [110]
Культура та мистецтво [11]
Здоров'я та спорт [2]

Юридична Адреса

вул.Сагайдачного, 63/1 каб.3,
м.Дрогобич, Львівської області, Україна, 82100
Тел: 063-577-77-10

Первинні осередки

- Луцьк
- Трускавець
- Мостиська
- Борислав
- Луганськ
- Одесса
- АР Крим
- Донецьк

Співпраця

- Республіка Польша
- Франція
- Іспанія

Пошук

Наше опитування

Чи вимагали у Вас хабар, взятку? Якщо вимагали, то хто саме? Працівник:
Всього відповідей: 1492

Каталог статей

Головна » Статті » Антикорупція

пропозиція про скликання сесії, проект Рішення "Про дострокове припинення повноважень міського голови Дрогобича Кучми Т.Я.

Депутат

Дрогобицької міської ради
Львівської області

VII скликання

06 червня 2018 року

Міському голові Дрогобича
Кучмі Т.Я.

пл. Ринок, 1, м. Дрогобич,
Львівська обл., 82100

 

Секретарю Дрогобицької міської ради Львівської області
Хрущу О.В.

пл. Ринок, 1, м. Дрогобич,
Львівська обл., 82100

ПРОПОЗИЦІЯ
про скликання сесії Дрогобицької міської ради Львівської області

У зв’язку з грубим порушенням основ публічного порядку міським головою Дрогобича,

беручи до уваги катастрофічну санітарно-епідеміологічну ситуацію щодо забезпечення вивозу, зберігання твердих побутових відходів у місті,

посилаючись на статті 1, 3, 7, 8, 19, 140, 143, 144, 145 Основного Закону України, статті 2, 3, 5, 10, 26 Закону України від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» з наступними змінами (далі – Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні»),

враховуючи положення частин першої, третьої статті 22 Закону України від 24 лютого 1994 року № 4004-ХІІ «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» з наступними змінами, відповідно до яких органи місцевого самоврядування зобов'язані утримувати надані в користування чи належні їм на праві власності жилі, виробничі, побутові та інші приміщення відповідно до вимог санітарних норм, так само як зобов'язані утримувати надані в користування чи належні їм на праві власності земельні ділянки і території відповідно до вимог санітарних норм,

керуючись нормами частин п’ятої, сьомої статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», згідно з якими сесія ради скликається в міру необхідності; сесія міської ради повинна бути скликана за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу відповідної ради, тобто за пропозицією третини від тридцяти шести депутатів, що становить не менше як 12 (дванадцять) депутатів, статтею 10 Регламенту Дрогобицької міської ради, ми – депутати ¾

констатуємо винятковість підстав цієї Пропозиції та

ІНІЦІЮЄМО проведення позачергової сесії Дрогобицької міської ради Львівської області.

У межах позачергової сесії пропонуємо провести пленарне засідання ради за наступним порядком денним:

 1. Обговорення та прийняття співмірного рішення за наслідком грубого порушення основ публічного порядку міським головою Дрогобича Кучмою Т.Я. 04 червня 2018 року, що проявилося у завданні тілесних ушкоджень громадянину, громадському активісту Оресту Загродському.
 2. Обговорення катастрофічної санітарно-епідеміологічної ситуації щодо забезпечення вивозу, зберігання твердих побутових відходів у місті.

 

Міський голова Дрогобича Кучма Т.Я. у зв’язку з тим, що ця Пропозиція безпосередньо стосується його особисто, викликана його явно протиправною поведінкою – завданням тілесних ушкоджень громадянину, не може безсторонньо та об’єктивно виконувати свої посадові обов’язки щодо розгляду цієї Пропозиції, а відтак очевидним є існування реального конфлікту інтересів в розумінні абзацу тринадцятого частини першої статті 1 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції».

Відтак, міський голова Дрогобича перебуває в стані неможливості прийняття рішення за цією Пропозицією.

Враховуючи означене, посилаючись на абзац перший, пункт 1 абзацу другого частини шостої статті 46, пункт 2 частини третьої статті 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», закликаємо секретаря міської ради невідкладно після консультацій з міським головою прийняти рішення щодо цієї Пропозиції та скликати позачергову сесію ради протягом двох днів у зв’язку з винятковими підставами.

У зв’язку з існуванням реального конфлікту інтересів у міського голови Дрогобича також наполягаємо на відстороненні Кучми Т.Я. від головування на пленарних засіданнях позачергової сесії, що прямо передбачено пунктом 3 частини третьої статті 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

 

Додатки:

 1. Проекти рішень з питань, розгляд яких пропонується, та доданими до них матеріалами.

 

Депутати
Дрогобицької міської ради
Львівської області

 

 

                  Дрогобицька міська рада

Львівської області

_________ позачергова сесія сьомого скликання

РІШЕННЯ

від «___» червня 2018 року № _____

Про дострокове припинення повноважень міського голови Дрогобича Кучми Т.Я.

04 червня 2018 року міський голова Дрогобича Кучма Тарас Ярославович,

здійснюючи свої посадові обов’язки щодо представництва виконавчих органів місцевого самоврядування громади міста Дрогобича та проводячи зустріч з громадським активом міста щодо обговорення катастрофічної санітарно-епідеміологічної ситуації в місті, що виникла у зв’язку з незабезпеченням вивозу та як наслідок зберіганням твердих побутових відходів на території нашого населеного пункту,

перебуваючи в приміщенні Дрогобицької міської ради Львівської області за адресою: пл. Ринок, буд. 1 у м. Дрогобичі, у «Мармуровій залі» – залі засідань, звернувся до одного з активістів зі словами «У мене до вас немає ніякої поваги. Ви брехун і подлєц», після чого

умисно, усвідомлюючи свої дії, перебуваючи в громадському місці з десятками очевидців з розмаху завдав кулаком правої руки удар громадянину в ліву частину обличчя, після чого здійснив спробу повторного удару.

За деякий час, міський голова Дрогобича Кучма Тарас Ярославович звернувся до активістки зі словами «Шкода, що ви жінка» та попрямував до виходу зі залу, помітив того же громадянина, та вдруге за власною ініціативою словесно зчепився з ним і повторив свої протиправні дії, а саме умисно, з розмаху завдав кулаком правої руки удар громадянину в ліву частину обличчя, після чого з усіх сил намагався продовжити своє протиправне зазіхання на здоров’я громадянина. Подальший замах був незакінчений з причин того, що очевидці в кількості декількох чоловіків стримували міського голову Дрогобича від реалізації наміченого умислу. Перебуваючи в описаному становищі Кучма Тарас Ярославович вигукував до потерпілого наступне: «Я тебе вб’ю, скотино!».

Вказане було зафільмоване та розміщене у відкритому доступі в мережі Інтернет на сайті «YouTube» і доступне за наступними посиланнями: https://youtu.be/1n3_hg08bg0 ; https://youtu.be/ISuYn54CIXc (копії відеозаписів на лазерному носії долучені до матеріалів подання проекту цього рішення). Лише за перший день опублікування вказані відео набрали більше сімдесяти тисяч переглядів.

Ця ситуація набула державного медійного розголосу. Про неї повідомили наступні засоби масової інформації: УНІАН (https://www.unian.ua/incidents/10140614-mer-drogobicha-kuchma-vdariv-aktivista-video.html), телеканал 24 (https://24tv.ua/mer_drogobicha_shho_na_lvivshhini_pobiv_aktivista_promoviste_video_n978293), «Українська правда» (https://www.pravda.com.ua/news/2018/06/4/7182299/) ; ТСН (https://youtu.be/DXY81bKc-R0 ; https://tsn.ua/ukrayina/na-lvivschini-mer-vdariv-v-oblichchya-aktivista-1166100.html), Обозреватель (https://www.obozrevatel.com/ukr/crime/na-lvivschini-mer-vdruge-za-den-pobiv-aktivista-zyavilosya-video.htm) ; «Громадське» (https://hromadske.ua/posts/na-lvivshchyni-miskholova-vdaryv-hromadskoho-diiacha-politsiia-vidkryla-provadzhennia). Вказана ситуація була висвітлена у відеосюжетах загальнодержавних телеканалів.

При цьому, вчинивши вказане діяння при виконанні своїх безпосередніх посадових обов’язків міський голова Дрогобича Кучма Тарас Ярославович не тільки похитнув авторитет органів місцевого самоврядування перед громадою Дрогобича, але й порушив частину першу статті 3, частину третю статті 27, частину першу статті 68 Конституції України, а саме особливо зухвало знехтував нормами, які встановлюють, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю, а також що кожен зобов’язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

У діях міського голови Дрогобича наявні беззаперечні ознаки умисного нанесення тілесних ушкоджень, що є кримінально караним за законами України.

У зв’язку з винятковістю відповідної події депутатами було ініційоване проведення позачергової сесії, що була скликана секретарем міської ради згідно з абзацом першим, пунктом 1 абзацу другого частини шостої статті 46, пунктом 2 частини третьої статті 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» у терміновому порядку на підставі неможливості міським головою Дрогобича розглядати пропозицію про скликання сесії у зв’язку з перебуванням у стані реального конфлікту інтересів.

Згідно з абзацом першим частини другої статті 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження міського голови можуть бути достроково припинені, якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень.

Відповідно до речення першого частини третьої статті 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження міського голови можуть бути припинені достроково за рішенням відповідної ради, прийнятим шляхом таємного голосування не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради. Загальний склад Дрогобицької міської ради Львівської області складає 36 депутатів.

 

Враховуючи вищеозначене,

посилаючись на статтю 1, частину першу статті 3, частину другу статті 5, статті 7, 8, 19, 21, 22, 27, 140, 141, 143, 144, 145 Основного Закону України, статтю 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року, згода на обов’язковість якої надана Верховною Радою України у формі ратифікації Законом України від 17.07.1997 № 475/97-ВР «Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, Першого протоколу та протоколів № 2, 4, 7 та 11 до Конвенції»,

керуючись пунктом 16 частини першої статті 26, частин другої, третьої статті 42, абзацом першим частини шостої статті 46, пунктом 3 частини третьої статті 50, частиною другою статті 75, абзацом першим частини другої, частиною третьою, пунктом 3 частини одинадцятої статті 79 Закону України від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» з наступними змінами,

при здійсненні таємного голосування

Дрогобицька міська рада Львівської області ¾

ВИРІШИЛА:

 1. Визнати, що шляхом умисного повторного завдання ударів в обличчя громадянину під час виконання своїх посадових обов’язків КУЧМА Тарас Ярославович посягнув на право потерпілого на здоров’я, недоторканість і безпеку, честі і гідність, чим порушив частину першу статті 3, статтю 27, частину першу статті 68 Конституції України.
 2. У зв’язку з порушенням Конституції – Основного Закону України, – повноваження міського голови Дрогобича КУЧМИ Тараса Ярославовича — достроково припинити.

Дострокове припинення повноважень має наслідком звільнення КУЧМИ Тараса Ярославовича з посади міського голови Дрогобича.

 1. Припинення повноважень КУЧМИ Тараса Ярославовича як міського голови Дрогобича спричиняє неможливість здійснення ним жодних управлінських, організаційних, розпорядчих, контролюючих, наглядових, адміністративних чи будь-яких інших дій, спрямованих на реалізацію власної посадової компетенції, з моменту отримання ним відомостей про прийняття цього Рішення.
 2. Виключити КУЧМУ Тараса Ярославовича зі складу Виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Львівської області.
 3. Доручити секретарю Дрогобицької міської ради Львівської області ХРУЩУ Олегу Васильовичу здійснювати повноваження міського голови.
 4. Встановити, що секретар Дрогобицької міської ради Львівської області здійснює повноваження міського голови тимчасово, до моменту початку повноважень міського голови, обраного на позачергових виборах відповідно до закону, або до дня відкриття першої сесії Дрогобицької міської ради Львівської області восьмого скликання.
 5. Порушити перед Верховною Радою України питання про призначення позачергових виборів міського голови Дрогобича.
 6. Контроль за виконанням цього Рішення покласти на секретаря міської ради Хруща О.В.

Покласти на Відділ діяльності ради Дрогобицької міської ради Львівської області обов’язок в якнайкоротший строк виготовити належним чином завірену копію з цього Рішення, яку невідкладно надати секретарю Дрогобицької міської ради Львівської області для вручення Кучмі Т.Я.

Доручити секретарю міської ради Хрущу О.В. у п’ятнадцятиденний термін після звільнення з посади Кучми Т.Я. звернутися до Верховної Ради України з клопотанням щодо призначення позачергових виборів міського голови Дрогобича.

Загальному відділу Дрогобицької міської ради Львівської області (Бермес Н.В.) безвідкладно оприлюднити це рішення на офіційному сайті ради.

 

Це Рішення набирає чинності зі дня його прийняття.

Рішення ради, що прийняті на пленарних засіданнях сесій, які скликані секретарем відповідної ради, згідно зі Законом підписуються секретарем ради.

Рішення Дрогобицької міської ради Львівської області є обов'язковими для виконання всіма розташованими на території міста Дрогобича органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, незалежно від форми власності, їх посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Права місцевого самоврядування, невизнані, порушені чи оспорювані права, свободи та інтереси громадян захищаються в судовому порядку.

Рішення Дрогобицької міської ради Львівської області може бути оспорено до адміністративного суду в порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, особою, щодо якої його застосовано, у шестимісячний строк, який обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Секретар
Дрогобицької міської ради

Львівської області О.В. Хрущ

Категорія: Антикорупція | Додав: vicadm (06.06.2018)
Переглядів: 883 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Додаткове меню

Друзі сайту

Інтернет газета

Президент України

Кабінет Міністрів України

Голова Верховної Ради України

Упоноваженний з прав людини

сайт Бистрого

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
free counters