Тривалість навчальної відпустки
Тривалість навчальних відпусток на період:
1) настановних занять, виконання лабораторних робіт, складання заліків та іспитів для тих, хто навчається на першому і другому курсах у вищих навчальних закладах:
а) I і II рівнів акредитації з вечірньою формою навчання – 10 календарних днів,
б) III і IV рівнів акредитації з вечірньою формою навчання – 20 календарних днів,
в) усіх рівнів акредитації з заочною формою навчання – 30 календарних днів;
2) настановних занять, виконання лабораторних робіт, складання заліків та іспитів – працівникам, що навчаються на третьому і наступних курсах вищих навчальних закладів:
а) I і II рівнів акредитації з вечірньою формою навчання – 20 календарних днів;
б) III і IV рівнів акредитації з вечірньою формою навчання – 30 календарних днів,
в) незалежно від рівня акредитації із заочною формою навчання – 40 календарних днів;
3) на період складання державних іспитів:
а) навчальних закладах незалежно від рівня акредитації – 30 календарних днів;
4) підготовки та захисту дипломного проекту (роботи), студентам, які навчаються у вищих навчальних закладах:
а) I і II рівнів акредитації з заочною та вечірньою формою навчання – 2 місяці,
б) III і IV рівнів акредитації з заочною та вечірньою формою навчання – 4 місяці.
Відповідно до частини другої статті 15 Закону України „Про відпустки”, працівники, які здобувають другу (наступну) вищу освіту за заочною (вечірньою) формою навчання в навчальних закладах післядипломної освіти та вищих навчальних закладах, які мають у своєму складі підрозділи післядипломної освіти, мають право на додаткову оплачувану відпустку тієї ж тривалості, що й працівники, які навчаються на третьому і наступному курсах вищих навчальних закладів відповідних рівнів акредитації.
Працівникам, допущеним до складання вступних іспитів в аспірантуру з відривом або без відриву від виробництва, для підготовки та складання іспитів надається один раз на рік додаткова оплачувана відпустка з розрахунку 10 календарних днів на кожний іспит.
Працівникам, які навчаються без відриву від виробництва в аспірантурі та успішно виконують індивідуальний план підготовки, надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 30 календарних днів та за їх бажанням протягом чотирьох років навчання – один вільний від роботи день на тиждень з оплатою його в розмірі 50 відсотків середньої заробітної плати працівника.
Для працівників, які навчаються у вищих навчальних закладах з вечірньою та заочною формами навчання, де навчальний процес має свої особливості, законодавством може встановлюватись інша тривалість відпусток у зв’язку з навчанням.
Згідно із статтею 252 КЗпП на час профспілкового навчання працівникам, обраним до складу виборних профспілкових органів підприємства, установи, організації, надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю до 6 календарних днів (із збереженням середньої заробітної плати за рахунок власника або уповноваженого ним органу).
Статтею 202 КЗпП на роботодавця покладено обов’язок створювати працівникам, які навчаються без відриву від виробництва, умови для поєднання роботи з навчанням. Роботодавець зобов’язаний надавати працівникові відпустку у зв’язку з навчанням саме в час, визначений вищим навчальним закладом. Ненадання відпустки в цей час не може бути обґрунтовано виробничою потребою підприємства.
Тривалість, порядок, умови надання та оплати творчих відпусток установлюються Кабінетом Міністрів України.
Розяснення надав головний державний інспектор праці ТДІзПП у Львівській області Р. Петрусик
|